مرتبط با : اخبار , 

بسم الله الرحمن الرحیم

دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به رها کردن 10 نظامی آمریکایی بازداشت شده، اظهار داشت: پس از بررسی‌ها، مشخص شد آمریکایی ها بر اساس طرح از پیش تعیین شده وارد نشده بودند. 
 
وی گفت: تفنگداران آمریکایی مقاومتی نکردند و پس از بازداشت، به جزیره فارسی منتقل و پس از طی مراحل مورد نظر رها شدند. رفتار رزمندگان ما بنا بر تعالیم اسلامی و با رفعت بود. تفنگداران اذعان کردند نمی‌دانستند که به حریم آب‌های سرزمینی ایران تجاوز کرده‌اند.

سردار فدوی با اشاره به اینکه شواهد، مدارک و بازجویی‌هایی ما نشان می‌دهد که ادعای تفنگداران مبنی بر سهوی بودن این تجاوز صحت دارد، ادامه داد: رفتار ما با تفنگداران بسیار درست بود و رزمندگان ما جا و مکان خود را در اختیار تفنگداران آمریکایی قرار دادند تا احساس راحتی داشته باشند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در رابطه به رهاسازی تفنگداران اظهار داشت: مسئولین کشوری تصمیم بر رهاسازی تفنگداران گرفتند و شناورهای ما آنها را به رزم‌ناو آمریکایی تحویل دادند.

وی در خصوص ورود غیرقانونی تفنگداران به آبهای سرزمینی ایران گفت: این شناور با ناو گروه ترومن هماهنگی نداشت و به همین دلیل مسیر را گم کرده و وارد آبهای سرزمینی ما شده است، شناورهای آنها مجهز به GPS و سیستم‌های ارتباطی بوده که همگی آنها دچار اختلال شده است.

دریادار فدوی اظهار داشت: آمریکایی‌ها پس از انقلاب ثابت کردند حضورشان در آبهای خلیج فارس 9 برابر امنیت منطقه را خدشه دار کرده است، از این پس باید به این توجه شود که آمریکا به هیچ وجه نباید در آبهای خلیج فارس حضور داشته باشند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در پایان خاطر نشان کرد: این اتفاق پیام‌های بسیاری برای سراسر دنیا مبنی بر قدرت نیرو‌های مسلح دنیا و سپاه پاسداران داشته است. آمریکایی‌ها باید بدانند که حضورشان در منطقه نه تنها آنها را به اهداف‌شان نمی‌رساند بلکه چالش‌های جدیدی را برای آنها رقم می‌زند.
مجله خبری
برچسب ها :
شناورهای سپاه ,  تفنگداران را به رزم ناو امریکایی تحویل دادند ,  مرگ بر امریكا ,  تفنگداران امریكایی ,  دستگیری امریكایی ها ,  اخبار ,  با ولایت تا شهادت ,