مرتبط با : مذهبی , اخبار , 

بسم الله الرحمن الرحیم

"آیت‌الله احمد جنتی" خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته تهران در دانشگاه تهران ضمن تاکید بر رعایت اصل تقوا و حفظ حریم الهی اظهار داشت: اعمال انسان خیر یا شر باشد هر کدام عواقبی در دنیا و آخرت دارد. 
 
وی افزود: سعادت انسان را اعمال خیر تضمین می‌کند و اعمال شر همه هستی انسان را در دنیا و آخرت بر باد می‌دهد . 
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: یکی از عواقب اعمال بد و گناهان تسلط شیطان بر انسان است و کارهای زشت با وسوسه شیطان ایجاد می‌شود و وقتی که وسوسه زیاد شود شیطان نیز بر آن مسلط می‌شود 
 
وی ادامه داد: خداوند در آیات متعددی از قران مجید شرح ماجرای خلقت انسان را بیان می‌کند و شرح عداوت شیطان را بیان می‌کند که از ابتدای خلقت، خداوند آدم را آفریده و دشمنی هم در کنارش سبز شده است،‌لذا خداوند فرموده‌  است که مراقب شیطان باشید چرا که شیطان در خواب و بیداری و تمامی امور همراه انسان است و هر کس از ان تبعیت کند به عذاب الهی گرفتار می‌شود و هر کس از شیطان تبعیت و مخالفت نکند ترس و حزن نخواهد داشت. 
 
آیت‌الله جنتی افزود: خداوند دستور داده از شر شیطان به خودش پناه ببریم و این را باید بدانیم که خداوند هیچ گاه در وعده‌اش تخلف نمی‌کند. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه ادامه داد: شکر می کنیم به درگاه خداوند که مقام معظم رهبری به حمدالله سلامتی خود را بازیافتند و این عملی که انجام شد بسیار موفق بود و ایشان مدت کوتاهی در بیمارستان ماندند و استراحت کردند و با سلامت و نشاط به خانه خیر و برکتشان برگشتند و الحمدالله از داخل و خارج کشور سیل عواطف و احساسات مقدس مردم مثل سیلاب به  بیت ایشان روانه می‌شد. 

وی ادامه داد: تبریک  عرض می‌کنم ایام آخر ذی‌القعده و ذی‌الحجه که در پیش داریم چرا که ایام بسیار مبارکی پس از ماه مبارک رمضان  است و توصیه می کنم که از برکات این ایام استفاده کنید. 

آیت الله جنتی با اشاره به نزدیک شدن هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس را پیش رو داریم،‌ این هفته هفته بسیار مهمی است و آن را گرامی می داریم و همچنین به رزمندگان کشورمان این هفته را تبریک عرض می‌کنیم. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: 8 سال دفاع فی‌السبیل الله بود و جز خلوص به درگاه خداوند چیزی وجود نداشت اینها همه سرچشمه از رهبر انقلاب،‌ امام راحل و امت می‌گرفت و یک مرد مخلص در پیشاپیش بود وبقیه جوانان عزیز نیز پشت سر ایشان با عشق و علاقه برای جبهه بسیج می‌شدند.

وی ادامه داد: این جهاد،‌ جهاد فی‌السبیل‌الله بود و این شهادت طلبی و ایثارگری و از جان گذشتگی بود، و این یک ذخیره بسیار بزرگی است برای آینده ما ، همانگونه که عاشورا ذخیره شد برای اسلام و مسلمین تا کنون و تا قیامت، عاشورا الهام بخش است و درس آموزنده‌ای برای بشر در طول تاریخ است. 

آیت الله جنتی تاکید کرد: باید دفاع مقدس را همچون تجربه‌ای تاریخی و یک ذخیره معنوی حفظ کنیم،‌جوان ها هر چه بیشتر باید با دفاع مقدس آشنا شوند، آن جوانی که با دفاع مقدس آشنا شد دیگر آلوده نمی‌شود. 
منبع:yjc
برچسب ها :
نباید به اسم اعتدال نیروهای مومن را کنار بزنیم/ کسانی که حقیقت فتنه را انکار می‌کنند مستحق نفرین هستند ,  نماز جمعه ,  ایت الله جنتی ,  جنتی ,  اعتدال ,  ختبه ,  اخبار ,