مرتبط با : مذهبی , 

بسم الله الرحمن الرحیم


ثواب روزه یك روز ماه رجب

پیغمبر( ص) فرمودند: اى كاش این‏هایى كه در برزخ دچار عذاب هستند، یك روز ماه رجب را روزه مى‏گرفتند، نه همه‏اش را.
ثوبان مى‏گوید: من به پیغمبر صلى‏الله‏علیه‏و‏آله گفتم: مگر روزه رجب چه كار مى‏كند؟
پیغمبر صلى‏الله‏علیه‏و‏آله اول مشكلِ مسأله را حل كرد كه راحت باور كنید؛ فرمود: هر مرد و زنى كه یك روز رجب را وزه بگیرند. به شرطى كه روزه دار، منكر قدرت خدا نباشد؛برای مطالعه بقیه به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

ویندوز 8 نسخه نهایی (MRT)


آموزش پیرایش مردانه
« إِنَّ اللَّهَ عَلَى كُلِّ شَىْ‏ءٍ قَدِیرٌ »
از خزانه‏اش هم كم نمى‏آید، هر كس یك روز ماه رجب را روزه بگیرد، ثواب یك روزه رجب مساوى با هزار سال روزه گرفتن است كه همه روزهایش را روزه بگیرد، و شب‏ها را تا صبح بیدار باشد، و مساوى با هزار حج و هزار عمره از پول حلال، هزار مرتبه در جبهه شركت كردن، هزار بنده از اولاد جدم اسماعیل علیه‏السلام در راه خدا آزاد كردن، هزار مثقال طلا در راه خدا دادن، آزاد كردن همه اسیران امت من، هزار گرسنه را سیر كردن، امان از عذاب برزخ، و وحشت نكردن از آمدن نكیر و منكر براى سؤال كردن است.
 
ارزش غیر قابل سنجشِ روزه ماه رمضان
اما مراقب باشید كه قدرت خدا را منكر نشوید؛ كه براى یك روز ماه رجب این قدر بهره هست؟ مگر سر و كار روزه‏دار ماه رجب با چه كسى است؟ با كریمى كه خزانه‏اش حد و مرز ندارد.
ثوبان مى‏گوید: به پیغمبر صلى‏الله‏علیه‏و‏آله گفتم: یا رسول الله! آن وقت یك روز ماه رمضان چقدر ارزش دارد؟
فرمود: در رابطه با روزه ماه رمضان با من حرف نزن، چون ترازویى در عالم وجود ندارد كه یك روز ماه رمضان را با آن وزن كنى. ماه رجب و شعبان را مى‏خواهى به تو بگویم، اما ماه رمضان را منِ پیغمبر هم نمى‏دانم. ترازویى نیست كه روزه ماه رمضان را بكشى.

ویندوز 8 نسخه نهایی (MRT)آموزش پیرایش مردانه
برچسب ها :
ماه رجب ,  ثواب روزه در ماه رجب ,  روزه ,  ثواب ماه رجب ,  رجب ,  12blog ,  مطالب جالب ,